neděle 3. října 2010

Chutney, alias čatní

Tak se přidávám k suchunovi a tady je další s (ne)chutných receptů:


chutney (=čatní) z nedozrálých rajčat: 1 kg zelených i nedozrálých rajčat( mužou byt klidně zralé, pak ale dát miň cukru), 250 g cibule, 250g jablek, 2 stroužky česneku, 1 feferonka, 200g pískového cukru, 1lžička soli, 2dl octa, 1 lžička mletého pepře, 1 lžička mletého nového koření, 1 lžička mletého zázvoru - Koření se mi sovědčilo použít trochu víc, když dáte to co je v rozpisu, bude to jen lehoučce ostré, ja dodávám vích chilli a zázvoru, přípdaně trochu kurkumy, papriky zkratka co vas napadne, účelem je takova sladko-kyselo-ostrá chuť

Zeleninu a jablka omyjeme. Cibuli a jablka oloupeme, a vše nakrájíme na malé kousky. Dáme do kastrolu, zastříkáme vodou a za občasného míchání dusíme alespoň 30 minut. Přidáme cukr, sůl, ocet a koření a znovu dusíme až jesměs mírně zhoustlá.Ještě horké chutney plníme do čistých nahřátých sklenic, upevníme víčky a otočíme dnem vzhůru. Necháme do vychladnutí nebo mužeme také zavřit.


Chutney švestkové: 1 kg nedozrálých rajčat, 300g švestek, 100 g jablek, 100 g cibule, 150g pískového cukru, 1 lžička soli, 1,5 dl octa, 1/2 lžičky mletého zázvoru, 1/2 lžičky mlaté skořice, 1/2 lžičky mletého hřebíčku, 1/2 lžičky pepře.

Zeleninu a ovoce omyjeme. cibuli a jablka oloupeme. Švestky vypeckujeme. Všechno pokrájíme na kousky, dáme do kastrolu a pozvolna dusíme 30-40 minut. Přidáme cukr, ocet, sůl a koření a znovu dusíme. Ještě horkou směs plníme do čistých nahřátých sklenic. Upevníme víčka, obrátím dnem vzhůru a čekáme na vychladnutí.

3 komentářů:

Heki řekl(a)...

konečně :-D asi to zitra odzkouším

Jenik řekl(a)...

zni to dobre ale chtelo by to fotodokumentaci

Heki řekl(a)...

Já to neska teda zkusil. Ale fotit to nebudu - vypadá to děsivě. Naštěstí to chutná o dost líp než vypadá :-)