neděle 12. září 2010

Jesenické vandrování


Po pondělním pivní domluvě jsme s Mravencem a Suchunem vyrazili do Jeseníků. Prvotní plán přejít Kralický sněžník padl už v hospodě, následovala varianta na klasickou trasu z Jesu přes Rejvíz do Vrbna, ale nakonec jsem šli úplně jinam.

Ve středu v odpoledních hodinách jsem vyrazili vlakem z Opavy do Ramzové. Cestu jsme si vylepšili několika braníky a godylkou. pro velký úspěch vlakové párty jsem se vydali v Ramzové rovnou do nejbližší knajpy. To byla však chyba. Mrská servírka nám donesla jedno z nejhorších piv které jsme v životě pili a ani jídlo nedosahovalo obvyklých kvalit. Znechuceni ze skaženého piva jsem vyrazili směrem na Obří skály, kdy jsme nakonec přespali. Nový den nás uvítal deštěm a mlhou. Naštěstí chata na Šeráku byla jen kilometr od našeho noclehu. Po lehké snídani jsem se vydali směrem na Červenohorské sedlo.

Cesta ubíhala vcelku rychle, jen neustálý deštík se na nás neblaze podepisovali. Moje skoro 60 let stará bunda sice neprochcala, ale začínala v ní být solidní kosa. Suchun jako správný vandrák zvolil na cestu svetr, který se dal za chvíli ždímat. Už od časného rána jsme s Mravence každou chvíli slyšeli jeho nářky a obavy z možné nemoci: "Doufám, že nebudu kucat." Jediný Mravenec se svými outdoor hadříky byl v celku spokojený. Na červenohorském jsme dali obídek a dokonce přestalo pršet. Pohodu cetování v mokrých hadrech zachraňoval jen rum. Na večer jsme došli na videlské sedlo, kam jsme vlastně vubec nechtěli, ale blbě jsme zahli a bylo. Ve vidlech se Mravencovi se Suchunem podařilo ukecat dva buzíky aby nás vzali do Vrbna, kde proběhla párty v Jamajce zakončená mohutným prdem suchunovým jehož cílem se stal ožralý vrchní.

Následoval zevl na nadru do brzkých ranních hodin, kdy nás probudili nějaké piče co si kratili čas pouštěním hudby z mobilů. Po celkem humusáckém zevlíku na nadru jsme vlakem přejeli do Milotic a následně domů. Cestou zpět jsme zjistili, že pul litru rumu pro dva lidi na cestu z Milotic do Opavy zdaleka nestačí. Toť asi všech co k tomu řict, ještě v pátek následovala párty na piláku a tak stačilo navázat na ranní opilost a bylo to zkrátka boží;-)
Jo a nějaké obrázky z toho tripu najdete tu.

2 komentářů:

witeg řekl(a)...

Wow, nová trasa! Chválím..

Heki řekl(a)...

Tak nakonec jsem nekucal. I přes pičasí super wander.