pondělí 1. června 2009

Pandemie

Svět zachvátila pandemie smíchu. Podle nepotvrzených informací je epicentrem budova Mendelova gymnázia v Opavě, kde došlo k prvnímu výskytu dosud nevídaných záchvatů a také k prvnímu přenosu z člověka na člověka. Doposavad byly pozorovány podobné projevy pouze na paviánech a to jen ojediněle.


Během prvních 24 hodin všechny zachvátila panika, lidé pobíhali sem a tam, načež se všichni ve stejném okamžiku (9:04 SEČ) zastavili a začli se smát. Od našeho zpravodaje z Phoenixu (Arizona) jsou hlášeny otřesy o síle 5,4 stupňů Richterovy škály, které způsobila vlna nezastavitelného řevu, když se celá metropole začala smát ze spaní. K žádným zraněním údajně nedošlo.
Z dosud neznámých příčin se nemoc vyhýbá pouze dětem, které se snaží se svými rodiči navázat alespoň nějaký kontakt, většinou ale neuspějí. Zmateně si odchází hrát s kamením.

Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes vydala prohlášení v němž potvrdila výskyt onemocnění v 35 zemích světa, mezi nimiž je kromě všech zemí EU (vyjma Německa) například i Japonsko, Rusko nebo Severní Korea. Právě v Japonsku, kde se se smíchem snaží vypořádat notnou dávkou zuřivosti, se průběh onemocnění stále zhoršuje a po určitém stádiu klidu vše vypukne znova ještě s větší intenzitou.
Celý článek ihned v trafice v dnešní MF Dnes, anebo zde od 16:00 ..

(zdroj: Reuters)

3 komentářů:

Heki řekl(a)...

Jen bych dodal, že většina dětí si zmateně odchází hrát s kamením (viz. příspěvek z pořadu ano šéfe) :-D

česťa řekl(a)...

ty vole!

Niga řekl(a)...

aktualizováno