středa 10. září 2008

Božský minerální orel


Vždycky jsem se k němu chtěl přiblížit a dnes se mi to podařilo. Po sklizeném kukuřičném poli jsem k orlovi pomalu kráčel až jsem se dostal těsně k jeho pařátům. Byl tak obrovský. Když jsem vzhlédl k jeho majestátným křídlům, oslnil mne silný odraz slunce až jsem musel pohled odvrátit. Orel však v tu chvíli jakoby promluvil: "Překonej svou bázeň a pohlédni do mých ostřížích očí". Poslechl jsem tedy a znovu zvedl zrak.

Uviděl jsem něco, co mi vyrazilo dech - v očích orla byl bůh, bůh Mattoni, a říkal: "Pij jen mou vodu a bude to dobré. To si pamatuj. A teď běž do obchodu a kup si mou vodu. Vis Naturae Amen."

Nevěřícně jsem na něj zíral a čekal, co řekne dál. On už ale jen ukazoval směrem k vesnici a opakoval: "Kup vodu, kup vodu, kup vodu...". Poslechl jsem tedy a bez meškání se rozběhl do večerky. V hlavě se mi pořád dokola honila bohova slova: "...bude to dobré... kup si mou vodu... bude to dobré..."

Konečně jsem dorazil do krámu. "Jednu velkou matonku prosím... Nebo radši tři!", roztěkaně jsem vysypal na prodavačku. Podala mi mé vody, já zaplatil a vyběhl před obchod. Na nic jsem nečekal a vyklopil do sebe jednu matonku, pak druhou a tu třetí na sebe vylil.

"Bože, bude to teď dobré??", nahlas jsem vykřikl a pohlédl směrem k orlovi očekávajíc odpověď. A po chvíli orel skutečně promluvil: "Pij dál mou vodu. Bude to dobré."

A já jsem pochopil, že billboardy s orlama jsou na chuja.

3 komentářů:

Heki řekl(a)...

Tak závěr mě opravdu dostal :-D

Anonymní řekl(a)...

Pavlik: Magor...

kubthebe řekl(a)...

je to muj sen, jit se tam nekdy podivat. uz od mrnava to planuju.