středa 28. listopadu 2007

Rockconcerts - Depechemode v Artu


Hola! Náš kamarád, bratranec, spolupracovník, proslulý publicista Kořen všechny zve na dnešní akci do brněnského kina Art, na první letošní Rockconcerts!

První letošní Rockconcerts! Kombinovaná projekce z cyklu Rockconcerts, soustředícího se na videozáznamy koncertů populární hudby, s komentovaným úvodem proběhne v rámci programu filmového klubu kina Art. 28. listopadu ovládnou od 18:30 jeho malý sál britští Depeche Mode.

Rockconcerts – Depeche Mode: Tourying The Angel: Live In Milan (2006)
(The Videos 86-98 (1998); One Night In Paris (2002)) – cca 135 min.

Depeche je přístup, Depeche je póza. Dark and pain. Pain and more pain. V modlitbě k osobnímu Ježíši před Vámi couvají lidé, z cesty mizí auta, rozestupují se domy.. nemohou se nerozestoupit. Nutí je přímočarost, suverenita, samozřejmost, nezpochybnitelnost.. stejná, s jakou si Depeche Mode žádají o ticho.
Možná to tak nebylo vždy. Tvorba Depeche Mode z počátku 80. let, kdy se kapela formovala, byla radostnější, hravá. Elektronická, syntezátorová hudba, vycházející z formy písňového rocku ovlivněná disco soundem s impulsy Kraftwerku, se stávala temnou až postupně. Zlomová deska Violator (1990) už jasně stvrzovala kult Depeche a těžká Ultra (1997) se topila ve vlastní sebedestrukci. Víc, než charizmatický frontman David Gahan se ze svého drogami umocňovaného duševního sebeutápění dokázal zvednout a celí Depeche Mode překlenuli balancování na ostré hraně. Stvrdili to další hudbou. Vyzrálejší, promyšlenější, profesionálnější. Poslední řadovou desku Playing The Angel (2005) provázelo turné, které se v lednu loňského roku prohnalo i Prahou. Ale až o měsíc později, dva Milánské koncerty přinesly videozáznam, Touring The Angel: Live In Milan (2006), který zanedlouho smete Art.
Pokud by měl nějaký koncertní videozáznam dostat ocenění Oscar Academy Award, Tourning The Angel by jich musel dostat hned několik. Nápaditá, progresivní kamera, moderního, nekonvenčního pojetí, plná přesvědčivých barev a design zkoumajících detailů- skvěle scénograficky zvládnutých dekorací, i hudebních kreací muzikantů. Strhující střih, mající na svědomí divoký spád a drive koncertu. Sytý, hutný a srozumitelný zvuk. Nejzásadněji však výjimečnost tohoto videa tvoří „herecké výkony“ sebevědomých profesionálů, Davea Gahana, Martina Gora a Andyho Fletchera. Stačí se nechat strhnout a domy Vám budou uskakovat z cesty. Přijďte si pro nával energie a síly Depeche Mode.

Hlavní program projekce bude orámován nemálo zajímavými materiály, dokreslujícími tvorbu a působení Depeche Mode, jako osobitého fenoménu. Problematiku shrnující úvod bude podpořen autentickými artefakty z tvorby i koncertní činnosti kapely.
Vzhledem k nutnosti dodržení časového harmonogramu se bude bezpodmínečně začínat v 18:30. Příspěvek na pokrytí technické realizace činí 25,-
Nebojte se přizvat si doprovod, vyrazit s přáteli, doporučit známým.

0 komentářů: