středa 21. listopadu 2007

Bordel!

Měl jsem to tak pěkně naplánované... V pět jsem vyšel z knihovny, dojel šalinou na kopec, skočil do samošky pro česnekovou pomazánku, na pokoji vyzvedl rohlíky a utíkal do společenské místnosti na Kypr - Česko.
Jenže ve společenské místnosti podezřele nikdo - zkouším zapnout TV a taky nic, dneska out of order. Kua.

Běžím zpátky na pokoj pro bundu a peníze (taky odložit rohlíky) a běžím naproti do Ria. Sice jsem nestihl prvních deset minut, ale zase bude pívo, říkám si. Sedám k nějakému dědovi, objednávám jedno starobahno a ostřím přes místní oblak dýmu na obrazovku.... a tam dvě vlajky - žádný trávník, žádná meruna. Kua. Obraz z Kypru že prý nedorazil. To nasere. Za chvilku dáváme gól, teda aspoň to komentátor říká. To nasere, říkáme si s dědou. Ale rozhlas taky dobrý... Přichází další děda, byl na záchodě. Zrovna u stolu probíhá debata o překopnutém kabelu pod Středozemním mořem, když se na obzazovce objevuje pražské studio a pak Pavel Dobeš aneb náhradní program. Hm, Dobeš taky dobrý, říkám si, ale snad ještě bude fotbal. Zajímavé je, že děda okamžitě zareagoval na změnu programu a na druhého dědu rozjel jako že je to ten ostravský Dobeš, že už ho dlouho neslyšel a co jako druhý děda teď říká na toho Huťku s Nohavicou. A druhý děda, že proč se to tahá ven po 20 letech, že je to divný, a první děda že od toho Huťky vlastně nic nezná, možná ještě Havlíčku Havle, ale to už je dávno a že je Huťka nějaký impotentní.
Poslouchám Dobeše a uvažuju, jestli ještě bude fotbal. Druhý děda platí. Já rychle piju a dávám fotbalu poslední minutu. Nic, kua. Tak teda platím taky, oblíkám bundu a do toho první děda, jestli studuju. Říkám že jo, že sem tady odnaproti z koleje. On že to byly kdysi dívčí koleje a že tam chodil za holkou a že jestli tam dneska nemáme kolejbábu, tak to tam musí vypadat a že toho holky asi moc nenastudujou. Souhlasím a přebíhám na pokoj.
Samozřejmě fotbal se do deseti minut rozbíhá a na netu to nedávají... To je bordel!

0 komentářů: