středa 17. října 2007

Lynch v Brně


Tak konečně jsem se k Inland Empire dohrabal a to pěkně po lynchovsku, v kině Lucerna v Žabovřeskách. A lepší místo jsem nemohl zvolit - Elektra byla skvělá, ale na Lucernu nemá!

Budova kina je z roku 1913, uvnitř atmosféra slavných časů, které se nikdy nevrátí. Uvaděčka snad hrála v Twin Peaks. 20 diváků v sále. Před začátkem filmu osvětlují sál jenom růžové a azurové svítilny po stranách plátna. Do toho hrajou dva songy nějaké neučité filmové hudby, naprosto příšerný zvuk.
Pak začal film.
To už vlastně není film. Šílené, geniální... Byl jsem připraven na vše, ale tohle mě dostalo. Chtěl jsem se jenom dívat, na nějaké přemýšlení a analyzování jsem předem rezignoval, ale stejně mě to po dvou hodinách semlelo. A přede mnou byla ještě hodina. Dostal jsem se do stavu, kdy hlava už spala, ale oči pořád přijímaly informace, "děj" mi nedával žádnou šanci na návrat do normálního stavu vnímání, toužebné očekávání konce špatného snu...
Největší jízda ale nastává po odchodu z kina, kdy se hlava snaží vrátit do normální reality - těch pět minut bylo takovou třešničkou na dortu, odměnou za utrpení v sále.

Masochismus.

song :)

0 komentářů: