úterý 15. května 2007

Ukrajina, země zaslíbená

Kdo nebyl na Ukrajině jako by nežil. Žil jsem si jako prase v žitě a konečně jsem se vcítil do role západního turisty. Místní obyvatelé na tom tak dobře nejsou, svůj těžký splín zapíjejí samohonkou vlastní výroby. Příroda je nádherná, obzvláště ta horská. Nedoporučuju jezdit do velkých měst jako je Užhorod a Mukačeve, je to tam celkem na hovno.
Ceny potravin, kvitu a cigár jsou luxusní (camelky 18 Kč, obyčejné ciga značky Kozák 5 Kč, vodka od nějakých 45 Kč). Hotové jídla jsou nejlepší, úplný kulinářský zázrak, třeba takový šašlik (maso alespoň jeden den naložené na grilu pečené).
V srpnu se v Koločavě bude konat zbujnický festival. V Koločavě působí učitelka Natálie která obstojně mluví česky. Vlastní taky četnickou stanici ze které vybudovala českou hospodu. Nejvíc se mi ale líbilo na poloninách, kde bylo hodně malých dřevěnic s bačama, jeden mi dokonce nabízel berany na šašlik.
Na Ukrajinu si určitě zajeďte, prostě za málo peněz hodně muziky. Přesvědčil jsem se, že je na hovno jet tam s cestovkou, stačí prostě jeden člověk, který něco kvakne rusko-česky a je to v klídku. Jo a kyjevské turistky v podkarpatí taky stojí ta to!!! Ukrajina tj. ráj!!!
fotky

0 komentářů: